אחדות הניגודים

בידי המבין את סוד הניגודים המשלימים יש עוצמה, לכן יש המון דלתות דרך שיעורים בזמן, שלבי התנקות ולמידה והשער הוא דרך יושרה פנימית וניקיון משיפוט , המשפט : "ואהבת לרעך כמוך", מתווה את הדרך.
 
הסוד הטמון במשפט זה הוא גבולות החומר לעומת התפשטות והתרחבות הרוח, החיבור ביניהם מרחיב את גבולות התודעה שמקורה בגוף והאנרגיה המקיפה אותו דרך יכולתו להתמזג עם גוף אחר או כל תבנית/מרכבה אחרת בשלמות, לא ברמה הפיזית, אלא ברמה האנרגטית הרוחנית – ללא שיפוט כלל, בקבלה עצמית וקבלת האחר. זוהי יכולת אלוהית – אחדות בין ניגודים והתרחבות שמקורה באהבה, לכן האנרגיה האלוהית היא אינסופית ומתפשטת ונמצאת כל הזמן בכל מקום.
האדם קיבל גבולות, עם גופו העובד על פי קודים של : חומר מורכב ברוח, הפכים משלימים, אחדות הניגודים -"עזר כנגדו" יחד עם המפתח הטמון ב"ואהבת לרעך כמוך" על מנת לבוא לידי התיקון ולהתמזג משניים לאחד באופן שלם, למידה בזעיר אנפין של האנרגיה האלוהית ואיחוד איתה.
 
כל דבר שננסה להביע על ידי מילים: תחושה של שלמות, חווית אושר, נגיעה במוח שלם: יהיה בלתי-אפשרי להבעה שתהיה זהה בעוצמתה לחוויה עצמה משום שההבעה דרך מילים יוצרת פירוד לאות אות, חלקים קטנים מופרדות ומורכבות ומכאן המעטה בעוצמת החוויה.
 
החוויה באה לידי ביטוי דרך אנרגיות מקוטעות, מחולקות ומופרדות ולא כמסה אחת שלמה שיורדת לתובנה שלנו באחת , שלמה.ה עצמה משום שההבעה דרך מילים יוצרת פירוד לאות אות, חלקים קטנים מופרדות ומורכבות ומכאן המעטה בעוצמת החוויה, צמצום האור כדי שנוכל להכילו בכלי שקיבלנו . ההפרדה בין האותיות יוצרת חוויה הבאה לידי ביטוי דרך אנרגיות מקוטעות, מחולקות ומופרדות ולא כמסה שלמה שיורדת לתובנה שלנו באחת.
המילים מובנות על ידי ההמיספרה השמאלית והרגשות והחוויות בהמיספרה הימנית.
 
המוח עצמו מורכב מניגודים, למעשה אנחנו אבסורד, משהו שסותר את עצמו. ההמיספרה הימנית מחוברת לרגש, זיכרונות, תפיסה עצמית במרחב, תקשורת לא-מילולית (חווייתית). ההמיספרה השמאלית אחראית על תפקוד רציונאלי, מתמטי, תקשורת מילולית (אותיות ומילים), סמלים.
 
אחדות בין הניגודים האלה יוצרים אדם שלם, עד כמה שניתן לאמר – מאוזן.
אנו מתקיימים בהשוואה למשהו, כנגדו, השמיים מתקיימים ביחס לאדמה, טוב בהשוואה לרע, הזכר ביחס לנקבה.. אין ביכולתנו להבין את משמעות השלמות, האנרגיה האינסופית שאנו מייחסים לאלוהות או להבין את עולם האחדות שהיא מתקיימת בו. לכן נברא העולם והעולם נברא דרך האותיות, שמנתבות במדרגות והפרדה את אותן אנרגיות שמתקיימות בעולם האחדות כישות אחת. האותיות מופרדות בהשוואת הניגודים אחת כנגד השנייה בעולם העשייה, על-מנת שנוכל לתפקד בתוכו ואולי לרפא אותן ואת עצמנו, בזה שנגיע אל האחדות, על אף הניגודים דרך ו"אהבת לרעך כמוך".
הרשם
יידע אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
Scroll to top