על קוד-יה ונקודת החיבור בין תורות המזרח הרחוק והקבלה היהודית

אני קוראת לשיטת קוד-יה "מכניסטיקה" – שילוב בין המילים: מכניקה ומיסטיקה.
הפירוש המילולי של המילה "מיסטיקה" הוא נעול, סגור, לוטה בערפל.
קוד-יה, היא לא מיסטיקה, להיפך, מטרת השיטה היא להפוך את הידע לנגיש ובהיר.

קוד-יה עוסקת באופן בהיר ומדויק בקודים, אותיות והעולם הרוחני ולמרות זאת היא לא מיסטיקה , משום שהשיטה לוגית, מדויקת, עוסקת במתמטיקה של הקיום שלנו וניתנת ללימוד, ניתן להסביר את הרעיון שעומד מאחוריה בפשטות,
קוד-יה מאפשרת אבחון עמוק, יעילה מאד בריפוי ופשוט.. מבריאה, מאזנת אנשים ומחוללת ניסים…

על הלוגיקה של בריאת העולם בכוח הדיבור 

קוד-יה משלבת בין תורות המזרח, קבלה יהודית ותורת השם לכדי טכניקה לאבחון וריפוי בעיות מגוונות של גוף ונפש.
בעזרתה ניתן לאזן את המערך האנרגטי וליצור פיזור נכון של החום בגוף.
חום = אנרגיה.

ידוע מזה אלפי שנים שבריאות משמעה, פיזור נכון של החום בגוף, באופן שווה בכל המרידיאנים והמרכזים האנרגטיים – הצ'קרות.
מרידיאנים הם תעלות בהן נעה אנרגיה בגופנו בין האיברים ומרכזי הפעילות – צ'קרות ( מה שנקרא ספירות בקבלה היהודית) הם נקודות בגוף בהם יש בלוטות עצביות או הורמונליות ולכן יש במקום ריכוזי אנרגיה=חום.

האנרגיה הנעה במרידיאנים ובצ'קרות מאפשרת תיפקוד שוטף של ה"מכונה" כיחידה שלמה על כל חלקיה.-.

המרידיאניים ומרכזים האנרגיה, הם לא מקומום סתמיים בגוף, אלא בכל מרכז / צ'קרה יש פעילות מוגברת של חום/אנרגיה משום שיש שם בלוטה עצבית או הורמונלית, כגון : בלוטת התריס – צ'קרת הגרון, תימוס – צ'קרת הלב, יותרת הכליה – מקלעת השמש, ההיפותלמוס (בלוטת יותרת המוח) – צ'קרת הכתר וכו'.

חוסר בריאות הוא מצב של סטיגנציה (תקיעות, חוסר תנועה של אנרגיה) קור או חום במינון מוגבר במיקום ספציפי בגוף, כשהגוף לא מסוגל לתעל את האנרגיה ממקום למקום..לחום יש נטייה להתפשט ומאחר והמקום בגוף מוגבל נוצרים שינויים מבניים, גידולים או ציסטות וכו, קור הוא מצב של חוסר פעילות.
לדוגמא, בבלוטת התריס מצב של קור (חסר אנרגיה) ייצר תת פעילות של הבלוטה וחום (עודף אנרגיה) – יתר פעילות בבלוטה, למבנה הפיזיולוגי שלנו יש השלכות גם על המבנה הרגשי שלנו, המנטלי והתיפקודי.
אנחנו בנויים כמרכבה של כל חלקי האישיות שלנו שנמצאת כל הזמן בדינמיקה של איזון והפרת איזון..

הרפואה הסינית מבוססת על התפיסה הזו שאיזון או חוסר איזון של גוף ונפש הם תוצאה של המערך האנרגטי של האדם והיא למעשה העתיקה מבין הרפואות בהן אנו משתמשים כיום.
רפואה מערבית קיימת מזה 200 שנה, הומיאופתיה 400 שנה, רפואה סינית קיימת מעל 3000 שנה.

דרך המחקרים המדעיים שנעשים בשנים האחרונות, אנו מתקרבים להבנה שהכל אנרגייה, היקום מתמטי והתפיסה החומרית היא אשלייה גמורה.

הרמח"ל שהיה מקובל גדול, מתייחס לעניין האיזון האנרגטי של הצ'קרות שהוא קורא לו "סידור ראוי / ספירות כתיקונן / מחוברות" , לאנרגיה הוא קורא "ההשפעות הנשפעות ממנו (הבורא) או "השפע האלוקי" :

"כל ההנהגה (הנהגת הבורא) נולדת מהספירות, גם כל הנמצאים (בני האדם ושאר היצורים) נולדים מהן. הנה נבחין מה שהוא הטבה ומה שהוא הרעה, מה שהוא ריבוי הארה ומה שהוא העלם וחסרון (עודף או חוסר אנרגיה, הקבלה לרפואה הסינית) .
הספירות כתיקונן ושלא כתיקונן הנן כלל ההשפעות הנשפעות ממנו, יתברך, לנמצאיו, שהן הן הספירות כמו שזכרנו למעלה, כבר ביארנו שייבחן בהן הסידור והיחס בין זו לזו, ושבהיותן בסידור הראוי יצא מזה היות הנבראים בהצלחה.
ובהגיע ההשפעות אל המקבלים בחיבור (בני האדם) – נאמר שהן מחוברות, ובהעדר זה (כאשר השפע לא מגיע אל הספירות – הן חסומות, בחוסר אנרגיה – קור) – נאמר שהן בלתי – מחוברות וכן בהגיע כפי מה שנאות במקבלים – נאמר שהן סדורות, ואם לא – נאמר שהן בלתי סדורות, אף על פי שבעצמן באמת אין שינוי. ועל דרך זה ידרש בהן שבירה ותיקון "
"לוצטו"

הפיתרון של הרמח"ל למצב של ספירות בלתי סדורות אשר לא מגיע אליהן השפע האלוקי, הוא: "ידרש בהן שבירה ותיקון" .

למה הכוונה ב"שבירה ותיקון" ? באיזה סוג של טיפול מדובר ?

הרמח"ל והקבלה היהודית בכלל, גורסים שהאותיות שוכנות בספירות ( בצ'קרות) והן מייצרות את "המרכבה".
הבריאה נוצרה בכוח הדיבור ואנחנו "הנבראים", שנוצרנו ב'דמותו ובצלמו' ונושאים שם, המעניק לנו את האנרגיות שמחייות אותנו והוא החלק האלוקי בנו, השם (תרתיי משמע) הוא הוא למעשה "האור הגנוז" שנמצא במקום הכי גלוי ומובן מאליו, האנרגיות של אותיות השם המייצרות את המבנה שלנו על כל חלקיו.

" כולם נעשו מצירופי האותיות הקדושות ולכל ברואי עולם הזה שם בלשון הקודש והוא המחיה אותם" (ר' צדוק הכהן).

על פי הקבלה , אותיות השם שלנו ממוקמות בצ'קרות / ספירות, מכאן שהמשמעות של "שבירה ותיקון" מבנה הספירות, כאשר הן לא כתיקונן, הוא: שינוי שם, הסרת אותיות מקצרות או כאלה שמייצרות עודף חום, או הוספת אותיות שמפאת חוסרן נוצר קור.

.כאשר יש תחושה של תקיעות, חוסר איזון פיזי או נפשי או אפילו תחושה פנימית שהשם שלנו לא טוב ויש רצון בשינוי, רצוי לעבור אבחון בשיטת קוד-יה
גם אם לא רוצים לשנות שם, האבחון עצמו תורם למודעות והבנת כל המרכיבים שאחראים לסיטואציות שאנחנו עוברים בחיים.

בשיטת קוד-יה, ניתן דרך השם, לבדוק אם יש איזון או חוסר איזון . אחרי בדיקה ניתן לדעת איזה אותיות טובות
לאדם ואיזה מייצרות קצר אנרגטי ..
ובמקרה של חוסר איזון גוף או נפש, שינוי שם בשיטת קוד-יה, הנעשה באופן מדויק ומותאם אישית לצרכים של המאובחן, מאפשר איזון של כל המערך האנרגטי , המשליך על בריאות גוף ונפש, זוגיות, מימוש וקריירה ומיקסום הפוטנציאל של האדם בכל מישורי החיים.

איך השם שלנו קשור לסיטואציות שקורות לנו בחיים
ואיך עובדת שיטת קוד-יה, איך ניתן להעזר בה ?

הרשם
יידע אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
Scroll to top