נוח והקשת בענן... על מה ויתרנו בברית הזו?

על הקשת וספקטרום התודעה שלנו :

הקשת בענן מסמלת את הברית בין הבורא לנוח, בברית הזו, הבורא מתחייב שלא להשמיד יותר את הארץ.
אין התחייבות מהצד של נוח משום ש"אין בנו מעשים כלל" :

צבעי הקשת – בין אינפרא אדום לאולטרא סגול, מסמלים את טווח התודעה שלנו – צבעי הצ'קרות שהם המערכת האנרגטית המרכיבה אותנו. אז אמנם לא התחייבנו אבל על מה ויתרנו בברית הזו?

אנחנו מקבלים כמובן מאליו את האור הלבן בו אנו חיים ואת הקסם של ספקטרום הקשת, אבל מה זה באמת אומר ?
ומה הקשר בין האור הלבן וספקטרום הקשת, לתודעה שלנו ולשם האדם?

"וְהָיְתָה הַקֶּשֶׁת בֶּעָנָן וּרְאִיתִיהָ לִזְכּר בְּרִית עוֹלָם בֵּין אֱלֹהִים וּבֵין כָּל נֶפֶשׁ חַיָּה בְּכָל בָּשָׂר אֲשֶׁר עַל הָאָרֶץ (בראשית ט, טז)".

"זֹאת אוֹת הַבְּרִית"
לאחר שיוצאים נח ובניו מן התיבה, כורת הקב"ה ברית באמצעות הקשת בענן, ומבטיח כי לא יביא עוד מבול על הארץ. אך בניגוד לבריתות אחרות אין זו ברית שבין הקב"ה לעמו ישראל ואין זו ברית בין הקב"ה לאדם מסוים. ברית הקשת הינה ברית כלל עולמית, של היקום כולו, אשר כורת הקב"ה עם כל נפש חיה:
"וַיֹּאמֶר אֱלֹקִים זֹאת אוֹת הַבְּרִית אֲשֶׁר אֲנִי נֹתֵן בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם וּבֵין כָּל נֶפֶשׁ חַיָּה אֲשֶׁר אִתְּכֶם לְדֹרֹת עוֹלָם. אֶת קַשְׁתִּי נָתַתִּי בֶּעָנָן וְהָיְתָה לְאוֹת בְּרִית בֵּינִי וּבֵין הָאָרֶץ. וְהָיָה בְּעַנְנִי עָנָן עַל הָאָרֶץ וְנִרְאֲתָה הַקֶּשֶׁת בֶּעָנָן. וְזָכַרְתִּי אֶת בְּרִיתִי אֲשֶׁר בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם וּבֵין כָּל נֶפֶשׁ חַיָּה בְּכָל בָּשָׂר וְלֹא יִהְיֶה עוֹד הַמַּיִם לְמַבּוּל לְשַׁחֵת כָּל בָּשָׂר וְהָיְתָה הַקֶּשֶׁת בֶּעָנָן וּרְאִיתִיהָ לִזְכֹּר בְּרִית עוֹלָם בֵּין אֱלֹקִים וּבֵין כָּל נֶפֶשׁ חַיָּה בְּכָל בָּשָׂר אֲשֶׁר עַל הָאָרֶץ"

ברית זו נכרתת עם כל נפש חיה מפני שהיא מהווה יסוד ושורש לקיום המציאות כולה ומעמידה את העולם כולו על מכונו. בלעדיה, אין כל מציאות חיים. "

אם זה עניין כל כל חשוב, הרי שכל אחד מאיתנו צריך להבין : מהי משמעותה של אות הברית, הקשת בענן?

נאמר על עשרת הדורות הראשונים, מהאדם הראשון ועד ימי נוח, שהם השחיתו את דרכם, וגרמו במעשיהם להכחדתו של העולם הקדמון במימי המבול. עוד נאמר שהיו נשמות מאד גבוהות, בעלי כוחות שלא קיימים בעבורינו כיום וחיו מאות שנים.

אביו של נוח, מתושלח וקודמיו, חיו כ- 700-900 שנה ולאחר המבול וההשמדה ההמונית, החיים התקצרו ל – 120 שנה.

לאחר המבול, הקשת חותמת את הברית אותה כרת הבורא, דרך נוח, עם כל נפש חיה ואורך החיים מתקצר בהדרגה ל-120 שנה .
http://www.biu.ac.il/jh/parasha/noah/avi.html

ברית היא תמיד פשרה בין שני צדדים ואילו בתנ"ך מוזכר רק ההסכם מצידו של הבורא שמבטיח שיותר לא יוריד מבול שישחית את הארץ ואין איזכור להסכם מצד כל נפש חיה, מדוע? אולי אין צורך בכך יותר ? אולי הקשת מסמלת את ספקטרום התודעה החדש ויכולת קליטת התדרים – מאינפרא אדום לאולטרא סגול , משמע טווח ההשפעה והכוחות המיוחדים של החיים בארץ צומצם ואיתו האפשרויות מוגבלות להשחתה? אם אין כוחות אין יכולות להשחית. אם כך, על מה ויתרנו?

האור הלבן – צ'קרת הכתר , הוא האחד, ממנו מתחיל ונמשך הכל…
אנו חיים באורו של האור הלבן המתפרק לתדרים (צבעים) שונים, הלבן המכיל את כל הצבעים שטווח התודעה שלנו קולט והעין מסוגלת לספוג. הראיה שלנו מוגבלת ל-5 צבעים על גווניהם: אדום, ירוק, כחול שחור ולבן, כל שאר הצבעים הם מורכבויות של חמשת הצבעים האלה, למשל צהוב או כתום נוצרים ע"י מיזוג בין אדום וירוק, סגול נוצר ע"י מיזוג בין אדום וכחול. כל צבע בנפרד הוא בעל תכונות מסוימות , ברגע שמוהלים צבע אחד באחר הוא משנה את זהותו הראשונית ומקבל אפיון נוסף, גוון שונה.

מהי חשיבותו של צבע בחיינו?
צבע הוא תדר – אנרגיה מסוג מסויים, הצבעים בקשת , בין אינפרא אדום לאולטרא סגול, מקבילים לטווח התודעה, לספקטרום קליטת התדרים של היצורים בכדור הארץ, וזה מקביל לצ'קרות – למערכת האנרגטית המרכיבה אותנו.

למשל : צ'קרת השורש – צבע אדום : מודעות לכאן ועכשיו, חיבור לקרקע, לרציונל, למסגרות בחיינו, כגון זוגיות, עבודה ועוד ..

צבע הוא צליל / תדר, גל באורכים שונים, גם מילה.היא צליל .. בתוכה כל אות היא בעלת תדר ספציפי, השפה בה אנו משתמשים מחוללת אנרגיה, כמו גם אותיות שמנו, מתארות את האנרגיות המרכיבות את האדם, על כל רבדיו (המרכבה).

כל אות ממוקמת בצ'קרה ספציפית וכל מילה שאנו אומרים, מקשרת אותנו תת הכרתית ואנרגטית לאיכות ספציפית המשפיעה על חיינו.

כך אנו למעשה כל הזמן יוצרים מציאות, בדיוק כפי שנבראה המציאות שלנו ע"י הבורא – במילים – 10 מאמרות לעשר ספירות…
הקשת מסמלת סוג של הגבלת התודעה בין טווח התדרים – אינפרא אדום לאולטרא סגול.
זה מעורר מחשבה – איזה צבעים ראינו טרום הברית?
מה היה טווח קליטת התדרים שלנו?
איזה כוחות היו לנו קודם והתבטלו?
מה אנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים? וכן הלאה…
משהו לחשוב עליו…

ימים מלאים בתודעה מתרחבת!

הרשם
יידע אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
Scroll to top